KONST / Litografier / Färglitografi 13862163
nr 1386 2163
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Stortorget. Signerad, numrerad 297/310. Motivet: 35x37cm, yttermått inklusive ram: 53x55cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:54:59
19/3 10:02:20
22/3 19:44:49
22 mar
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren